Mikołajkowe spotkanie w Szkole w Kamieniu Wielkim

Chociaż za oknami brak śniegu a do świąt pozostało jeszcze dwadzieścia dni, nastrój świąteczny w szkole podstawowej w Kamieniu Wielkim zagościł już od czwartego grudnia.

Bo tego dnia właśnie panował u nas szczególny klimat, gdyż, zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci z klas 0-III zebrały się na korytarzu szkolnym, aby na niego wspólnie czekać.

Zanim jednak Mikołaj dotarł do naszej szkoły, napisał list, że ma drobną awarię sań i prosi o wykonanie zadań, które przygotował specjalnie dla nas, a instrukcje zamieścił w liście. Po ich wykonaniu na pewno się u nas zjawi.

Odpowiadaliśmy więc na pytania, uzupełnialiśmy rymowankę i śpiewaliśmy piosenki. Moc muzyki przywiodła Mikołaja do nas. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów dla każdej z klas. Wszystkim dzieciom wręczał je osobiście. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują.

W tym wyjątkowym dniu cała nasza społeczność ubrała się na czerwono, a „mikołajkowe” czapki przyozdabiały głowy wszystkich dzieci.

Z niecierpliwością czekamy Mikołaja ,który obiecał swoje odwiedziny za rok.

 

Dodaj komentarz