Lubuski polityk ogólnopolskim liderem!

Na polskiej scenie politycznej pojawił się nowy projekt wyborczy. I co ważne odnotowania, jest to pierwszy w historii projekt całkowicie bezpartyjny. JOW Bezpartyjni - bo o nich mowa- skupiają samorządowców, małych i średnich przedsiębiorców oraz działaczy organizacji pozarządowych.
Jest to projekt prawdziwie obywatelski. Podstawowym warunkiem startu z naszych list jest brak legitymacji partyjnej - mówi jeden z liderów, Lubuski Radny Sejmiku, Łukasz Mejza.
Pozostali liderzy to: Robert Raczyński Prezydent Lubina; Patryk Hałaczkiewicz były szef sztabu Pawła Kukiza; Piotr Guział Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wszystkich ich łączy to, że są zwolennikami JOW-ów oraz są bezpartyjni.

Dlaczego JOW-y i bezpartyjność są fundamentami nowego projektu?

JOW-y w końcu zagonią polityków do pracy - wskazuje Mejza. A jeśli chodzi o partie, to Polacy mają ich dość, zamiast na rozwoju kraju skupione są na realizacji własnych potrzeb i troski o swoje interesy. W Lubuskiem mamy, aż nadto przykładów takiego zachowania, prawda? - dodaje. Na koniec, najmłodszy z radnych naszego Sejmiku zauważa, że Polacy oczekują zmiany na scenie politycznej: Skuteczny polityk musi być wsłuchany w głos mieszkańców, a nie lidera partyjnego, który oderwany jest od rzeczywistości i ludzkich spraw. Jeśli chcemy prawdziwej zmiany, to nie możemy wciąż wybierać tych samych partii. Czas na komitet bezpartyjny, czas na nowych, młodych ludzi w parlamencie.

 

Dodaj komentarz