W siedem dni przez pół Polski

Przez tydzień planują przejechać ok. 1500 kilometrów, pokonując trasę przez pół Polski. Trzech rowerzystów z grupy „Rowerowe Wycieczki Gorzów” zaplanowali wyjątkową rowerową podróż. A wszystko po to, by wesprzeć małą Oliwkę w walce z wieloma chorobami spowodowanymi skrajnym wcześniactwem, oraz promowanie Gorzowa w Rowerowej Stolicy Polski- przyjemne z pożytecznym.

 

W drogę wyruszą w najablizszy poniedziałek, 24 czerwca, bardzo wcześnie rano, bo w pierwszy dzień planują przejechać blisko 300 kilometrów z finałem we Wrocławiu i postojem w Zielonej Górze. Później pojadą w stronę Krakowa, dalej przez Puławy, Warszawę, Włocławek, Gniezno, Poznań z metą w Gorzowie 30 czerwca.

W rezultacie przejadą przez 10 województw w siedem dni, pokonując ok. 1500 kilometrów. Jak mówi Mateusz Wardziak, założyciel grupy „Rowerowe wycieczki Gorzów”, wycieczka to efekt wielu lat realizowania rowerowej pasji. - Wcześniej jeździliśmy do Berlina, nad polskie morze i wiele innych miejsc, pokonując trasę „tam i z powrotem w jeden dzień”, teraz planujemy pokonać życiowe rekordy a przy okazji będziemy promować nasze miasto - podkreśla Mateusz Wardziak.

Rowerzystów w realizacji wspierają partnerzy: sklepy i serwisy rowerowe, oraz Miasto Gorzów, jednak wsparcie, zwłaszcza finansowe jakie rowerzyści: Mateusz, Piotr i Marcin otrzymają na czas wycieczki, jak i w trakcie przygotowań po jej zakończeniu planują przekazać na rzecz leczenia i rehabilitacje 1,5 rocznej Oliwii, małej gorzowianki, która walczy o zdrowie.

Rowerzyści wrócą do Gorzowa w niedzielę 30 czerwca, pojawią się na scenie przed zaplanowanym na ten dzień koncertem w ramach „Dobry wieczór Gorzów”.

 

Gorzowski Wydział Promocji i Informacji

Dodaj komentarz