Latem znów popłynie nad miastem: "Dobry Wieczór, Gorzów!"

Dwa słowa, "dobry wieczór", to  w Gorzowie coś więcej niż zwykły zwrot grzecznościowy na powitanie. To również obietnica doskonałej oferty kulturalnej skrojonej na miarę naszych możliwości i naszych oczekiwań. To swojego rodzaju pakiet letnich wydarzeń "made in Gorzów", który - jak pokazują już cztery lata doświadczeń - podoba się nie tylko gorzowianom.

Muzyka poważna, muzyka jazzowa, pop, rock, dance, folk. Do tego spektakle i sztuki sceniczne. Na scenie Dobry Wieczór Gorzów wystąpili do tej pory m.in. Majka Jeżowska, Adam Bałdych, Mela Koteluk, Raz Dwa Trzy, Dagadana, Michał Szczygieł, Baranovski, Janusz Radek, Krystyna Prońko, Teatr AKT, Teatr KTO, Roksana Węgiel, Terno, Wojciech Waglewski, Sorry Boys, Bitamina, Smolik//Kev Fox, LemOn, Anna Rusowicz, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Tulia, Poparzeni Kawą Trzy, Mrozu, Filary Jazz Big Band czy Gorzowska Orkiestra Dęta. Miejskie Centrum Kultury zapewnia, że podczas piątej edycji wydarzenia, wcale nie zamierza zwalniać tempa. Również w tym roku będzie można spodziewać się różnorodnego repertuaru, a gwiazd w te wieczory z pewnością nie zabraknie.

rganizatorzy Jednoczą siły i a dowodem  jest fskt że poznaliśmy gwiazdy edycji 2024. Wystąpią między innymi: Natalia Kukulska, Happysad, De Mono, Daria ze Śląska, Luxtorpeda Akustycznie, Julia Pietrucha i Marta Zalewska, Ksu, Beltaine, Mitch & Mitch Con Il Loro Eteorofonico. Ale to nie wszystko. Wszystkie karty odkryjemy już wkrótce.

Kolejna, piąta edycja (taki mały jubileusz), to także nowa jakość. OSiR zapewni zupełnie nową scenę i telebim. Nowa scena będzie o połowę większa od dotychczasowej, mocno już wyeksploatowanej "dwudziestolatki") i będzie miała 120 mkw. Nowy będzie także telebim, który zapewni obraz bardzo dobrej, wysokiej jakości i natężenia luksów. O tym wszystkim publiczność przekona się już 16 czerwca, kiedy nastąpi inauguracja tegorocznego Dobry Wieczór Gorzów.  Poprzedzi ją dzień wcześniej tradycyjny Nocny Szlak Kulturalny.

Program wszystkich wydarzeń w ramach Dobry Wieczór Gorzów znaleźć można zawsze na stronie www.dobrywieczorgorzow.pl oraz w mediach społecznościowych facebook.com/dobrywieczorgorzow.

W międzyczasie, podobnie jak rok temu, uroczyście zaśpiewamy „Sto lat” naszemu miastu. 5-7 lipca obchodzić będziemy 767. Urodziny Gorzowa. Wykorzystamy do tego scenę Dobry Wieczór Gorzów i urodziny obchodzić będziemy na Starym Rynku. Już znamy gwiazdy tegorocznych urodzin. Wystąpią: Skolim Król Latino, Baranovski, Majka Jeżowska Band, Małgorzata Ostrowska, Łydka Grubasa, Małe TGD. Wstęp oczywiście będzie bezpłatny.

Do zobaczenia w wakacje!

Wydział Promocji i informacji Urzędu Miasta
fot. Bartłomiej Nowosielski


 

redaktor Ryszard Waldun
lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Dodaj komentarz