Pomysł przenieśliśmy na nasze gorzowskie podwórko

Trzy pytania do Tomasza Kurysia 

- Wrocław, Poznań i inne miasta od dawna grają w tenisa plażowego, skąd pomysł na ten sport w Gorzowie?

- Pomysł powstał podczas urlopu nad morzem. Będąc z przyjaciółmi nad Bałtykiem zagraliśmy z żoną w tenisa na plaży. Namówili nas do tego Wrocławiacy Jacek i Marlena którzy w Beacha grali już drugi rok. Bardzo nam się spodobało i odrazu na myśl przyszły mi obiekty Klubu Sportowego. KUKUŁA i dzięki przychylności prezesa Wojciecha Łazowskiego kesteśmy właśnie na tym obiekcie. Dodam, że że wspólnie z żoną stwierdziliśmy, że fajnie by było pokazać tę widowiskową dyscyplinę w naszym mieście, biorąc pod uwagę fakt jaki przepiękny obiekt mieści się przy ulicy Czereśniowej .

- Na czym polega gra i czy jest to kosztowny sport?

- Gra jest bardzo prosta. Boisko do siatkówki plażowej. Siatka z mniejszymi oczkami niż do siatkówki. Wysokość 170 cm piłeczka klasyczna jak do tenisa ziemnego z tą różnicą że jest w niej mniej kompresji. Odbijamy na raz przez siatkę i staramy się oszukać przeciwnika tak żeby po naszym odbiciu piłeczka spadła w pole rywali. Ot całą filozofia.
Sport nie jest kosztowny w porównaniu do tenisa ziemnego. Nie zła rakieta na początek kosztujej jakieś 300zł. Grupa grających osób w Gorzowie to ok 30 Tenisistów i tenisistek spotykających się regularnie na obiektach do sportów plażowych Klubu Sportowego. KUKUŁA.

- Czy można jeszcze do was dołączyć?

- Dołączyć może każdy. Nie potrzebuje sprzętu prywatnego. Wystarczą tylko chęci i uśmiech. Zapraszamy w każdą środę i sobotę na boiska KS. Kukuła. W środy od 16:30 i soboty od godz 11:00. Wszelkie zapytania proszę kierować ma prywatnych wiadomościach na Facebooku i Instagramie. Wystarczy wpisać Beach Tennis Gorzów i skontaktować się z nami, lub przyjść w środę lub sobotę na gorzowską Kukułę.

Tekst i 
Fot Ryszard Waldun 

redaktor Ryszard Waldun
lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Dodaj komentarz