W Santoku będzie nowy most

Agnieszka Wiśniewska z biura promocji gminy Santok poinformowała, że informacja o zburzeniu mostu na Noteci zaskoczyła zarówno włodarzy gminy jak i mieszkańców.

W e-mailu do redakcji czytamy, „Zaskakujące i niepokojące informacje dotarły do nas z Zielonej Góry z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Most drogowy na Noteci jest poważnie uszkodzony i ma zostać wyburzony! Do czasu budowy nowego - a może to nastąpić najwcześniej dopiero pod koniec 2026 r. - ma moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Do końca też będzie obowiązywało ograniczenie nośności mostu do 30 ton.”

Wykonawca dokumentacji projektowej zadania „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 158 w miejscowości Santok” jest już wybrany. To przedsiębiorstwo AXIAL Sp. z o.o. z Dąbrówki. Na przygotowanie dokumentacji projektowej ma 22 miesiące (czyli niespełna za dwa lata). Dokumentacja ma obejmować budowę nowego mostu wraz z niezbędnymi dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 158 w miejscowości Santok oraz rozbiórkę istniejącego obiektu. Na nowym moście projektant ma również zaprojektować ścieżkę pieszo-rowerową.

Na czas budowy nowego i rozbiórki starego mostu tuż obok istniejącego obiektu ma zostać wybudowany most tymczasowy, który stworzy możliwość poruszania się po nim także pieszych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowy most mógłby zostać wybudowany do końca 2026 roku.

 

Ryszard Waldun

fot/ Urząd Gminy Santok 

 

Dodaj komentarz