Pacjenci, którzy robią badania RTG w kostrzyńskim szpitalu zamiast zdjęcia na kliszy dostają je na płytkach CD. To dzięki ucyfrowieniu szpitalnego aparatu RTG, które udało się przeprowadzić pod koniec ubiegłego roku.
Obraz uzyskiwany poprzez system cyfrowy jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku systemu analogowego. Dodatkowo dzięki cyfrowej obróbce, np. zbliżeniom możliwa jest dokładniejsza diagnoza nawet drobnych urazów. Z jednej ekspozycji, tzn. jednego zdjęcia można uzyskać obraz tkanek miękkich jak i kostnych. Za pomocą myszki i klawiatury komputera można ustawić poziom zaczernienia, kontrastu czy powiększać obraz. Inna ważna dla pacjentów informacja to mniejsza ekspozycja na promieniowanie ze względu na wyeliminowanie konieczności powtórzeń nieudanych zdjęć. Wyniki badań nagrywane są na płytę CD i w takiej formie otrzymuje je pacjent.
Cała operacja kosztowała ponad 70 tys. ale dzięki temu czas oczekiwania na wyniki badania RTG powinien się skrócić, ponieważ w technice cyfrowej wyeliminowana jest cała obróbka chemiczna filmu. Pracownia RTG w szpitalu w Kostrzynie wykonuje zdjęcia w trybie 24 godziny na dobę na potrzeby oddziałów szpitalnych oraz izby przyjęć. Badania pacjentów ze skierowaniami odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00.