Od zwycięstwa do…

Kolejna drużyna pokonana!!!

15 października 2016 r. w turnieju w Pyrzycach ZSK Witnica przegrał zdecydowanie 0:2 (13:25, 20:25) z drużyną COŚ INNEGO ze Stargardu, ale nie przeszkodziło to i tak w zajęciu bardzo dobrego II miejsca.
18 listopada (piątek) o godz. 20-tej w hali „Kopernika” witniczanki zrewanżowały się przeciwniczkom za tamten przegrany mecz. W meczu sparingowym pomiędzy ZSK Witnica a COŚ INNEGO ze Stargardu wstępnie umówiono się na rozegranie pięciu normalnych setów. Po rozegraniu pięciu setów zawodniczki ze Stargardu zaproponowały rozegranie jeszcze jednego seta i na to witniczanki się zgodziły. Nasze panie ostatecznie zwyciężyły 4:2 (28:26, 25:18, 25:23, 17:25, 25:14, 22:25).
Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie: 3 - Marta Cielecka, 4 - Karolina Bocheńska, 6 - Joanna Nauman, 8 - Weronika Kuderska, 9 - Anna Iwasieczko, 10 - Martyna Łusiarczyk, 11 - Emilia Sawczuk, 12 - Magda Libertowicz, 13 - Monika Suchecka, Trener - Jan Maćkowiak.

Pierwszego seta rozpoczęła trudną zagrywką Monika Suchecka i szybko na tablicy pojawiło się kolejno 1, 2, 3, 4, 5, 6:0. Bardzo dobrze zagrywa Asia Nauman. Ósmy punkt po najdłuższej akcji dnia, zdobywa Emilia Sawczuk i jest 8:1. Wydawało się, że przeciwniczki zostaną zmiecione z parkietu, ale jak to w siatkówce bywa, przeciwniczki złapały oddech i powoli zaczęły odrabiać straty. Grają trudną zagrywką, posyłają parę asów. Wypracowana na początku przewaga systematycznie topnieje, aż dochodzi do wyrównania przy stanie 24:24, potem 25:25, a nawet rywalki obejmują prowadzenie 25:26. Przy kolejnym remisie 26:26 na zagrywkę wchodzi Marta Cielecka i dzięki jej trudnej zagrywce zdobywamy dwa kolejne punkty i wygrywamy 28:26, a w meczu jest 1:0.

Drugiego seta rozpoczynają panie ze Stargardu, ale to my zdobywamy pierwszy punkt. Na zagrywkę wchodzi Monika Suchecka i na tablicy pojawia się kolejno 2, 3, 4, 5, 5:0. Dobrymi zagrywkami popisują się jeszcze Emilia Sawczuk, Joanna Nauman punktując asami. W tym secie przewaga i zwycięstwo nie podlega dyskusji.

Trzeci set jest wyrównany, gra punkt za punkt przez większość seta. Przyjezdne nawet zdobywają sześć punktów pod rząd, ale my odrabiamy straty. Na zmianę zadaniową za Karolinę Bocheńską wchodzi gimnazjalistka Martyna Łusiarczyk i popisuje się niezłymi, trudnymi zagrywkami. Pięknym atakiem popisuje się Monika Suchecka zdobywa 23 punkt i przy jej zagrywce zdobywamy dwa ostatnie punkty w secie.

O czwartym secie witniczanki raczej chciałyby szybko zapomnieć. Problemy z odbiorem zagrywki, niedokładne zagrania i jest 4:14!!! Jest przełamanie, zdobywamy punkt i na zagrywkę wchodzi Martyna Łusiarczyk odrabiamy dwa punkty – siódmy po efektownym bloku Magdy Libertowicz. Gra się wyrównała. Asa zagrała Marta Cielecka. Kończymy jednak seta oddając ostatni punkt zagrywką w siatkę – 17:25. Prowadzimy jednak w meczu 3:1.

Podrażnione porażką w czwartym secie witniczanki rewanżują się rywalkom wspaniałą grą i wygrywają zdecydowanie. Przy stanie 1:1 na zagrywkę wchodzi Asia Nauman i po jej mocnej i trudnej zagrywce na tablicy pojawiają się kolejno cyferki 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 9:1. Zagrywką nie do obrony popisuje się Karolina Bocheńska, kolejny raz na udaną zmianę zadaniową wchodzi Łusiarczyk. Ostatecznie wygrywamy seta 25:14. Po tak wysokiej porażce w secie, przyjezdne proszą o rozegranie jeszcze jednego seta.

Szóstego seta rozpoczynamy od skromnego prowadzenia rywalek. Wyrównujemy, potem kolejny remis i na zagrywkę wchodzi Weronika Kuderska – dobrze serwuje, druga zagrywka to as. Przy jej zagrywce prowadzimy 5:2. Do stanu 14:14 gra jest wyrównana. Pięknym atakiem popisuje się Asia Nauman obijając blok rywalek. Jest kolejny remis 22:22 i serwują rywalki posyłając trudne do obrony piłki – piłka przełamuje palce naszej odbierającej, rozgrywająca popełnia błąd i po secie. 22:25, ale w całym meczu zwycięstwo 4:2!!!

Jest kolejne cenne zwycięstwo przed zbliżającymi się: witnickim turniejem i rozgrywkami w amatorskiej lidze.

Podobać się mogą ataki Marty Cieleckiej, Moniki Sucheckiej, Emilii Sawczuk, czy Joanny Nauman. Co raz lepiej prezentują się gimnazjalistki: Weronika Kuderska i Martyna Łusiarczyk. Każda z naszych zawodniczek potrafi coś cennego do meczu wnieść: zagrywka, blok, kiwka, obrona i cieszy coraz mniejsza ilość popełnianych błędów. Z Witnicą teraz żeby wygrać, trzeba dobrze zagrać i zdobywać punkty, bo witniczanki coraz rzadziej oddają punkty rywalkom po błędach.

Witniczanki w Sulęcińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet

Powstała amatorska liga piłki siatkowej kobiet skupiająca drużyny z Sulęcina oraz z Ośna Lubuskiego i Witnicy. Obecnie w rozgrywkach udział bierze pięć drużyn:  DO GARÓW Sulęcin, ...Gimnazjum Sulęcin, LO Sulęcin,  MKS Ośno Lubuskie i ZSK Witnica. W fazie zasadniczej mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym i wszystkie mecze rozgrywane będą w Sulęcinie.

Pierwszy mecz w lidze i zwycięstwo

28 listopada ZSK Witnica rozpoczął od zwycięstwa rozgrywki w Sulęcińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Los przydzielił nam na starcie wielokrotnego rywala – drużynę MKS Ośno Lubuskie. Tym razem drużyna z Ośna podniosła poprzeczkę witniczankom znacznie wyżej. W dziesięcioosobowej drużynie rywalek pojawiły się nowe twarze. M.in. zawodniczka z numerem 7 na koszulce, która mocno demolowała szeregi obronne witniczanek, szczególnie w pierwszym secie. Po pierwszym tragicznym secie role się obróciły. W drugim to witniczanki demolują swoje rywalki. Trzy kolejne sety są już bardziej wyrównane z końcówką należącą do ZSK. Tak, więc mamy pierwsze zwycięstwo w lidze 3:2 (12:25, 25:12, 25:21, 23:25 i 15:12) i pierwsze zdobyte punkty.
Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie: 3 - Marta Cielecka, 4 - Karolina Bocheńska, 6 - Joanna Nauman, 7 – Marcelina Serafin, 8 - Weronika Kuderska, 10 – Milena Krajewska, 11 - Emilia Sawczuk, 13 - Monika Suchecka, trener - Jan Maćkowiak.

Drugi mecz w lidze i…

9 grudnia witniczanki w osłabionym składzie wybrały się do Sulęcina na drugi mecz w lidze. W składzie zabrakło Joanny Nauman, Marceliny Serafin i Mileny Krajeńskiej. Na parkiecie zameldowały się: Martyna Łusiarczyk – 1, Marta Cielecka – 3, Karolina Bocheńska – 4, Weronika Kuderska – 8, Anna Iwasieczko – 9, Emilia Sawczuk – 11, Magda Libertowicz - 12, Monika Suchecka – 13 i oczywiście niezastąpiony trener Jan Mackowiak. Naprzeciwko naszego zespołu stanęły dobrze wyszkolone dziewczęta z sulęcińskiego gimnazjum.

Pierwszego seta rozpoczęła Monika Suchecka i zdobywamy pierwsze prowadzenie. Gimnazjalistki po chwili wyrównują i tak do stanu 6:6. Od tego stanu witniczanki się mobilizują i punktują zagrywką; Suchecka, Libertowicz, Kuderska, Cielecka, skutecznymi atakami popisują się; Sawczuk a Cielecka obija blok. Nasze panie posiadają w tym secie zdecydowanie lepszą i skuteczniejsza zagrywkę. Ostatecznie wygrywamy tego seta do 20.

W drugim secie role się odwróciły. Sulęcinianki grają zdecydowanie lepiej. Naszym nic nie wychodzi, a sędzia skrupulatnie odgwizduje podwójne piłki i przejścia dołem. Przegrywamy drugiego seta do 12 i w meczu jest 1:1.

Niestety dwa następne sety również przegrywamy i jest po meczu. Gimnazjum Sulęcin – ZSK Witnica 3:1 (-20, 12, 22, 23).

Wygrany kolejny turniej!!!

Jest kolejny, ogromny sukces naszych siatkarek!!!

3 grudnia 2016 r., Witnicka Sekcja Siatkówki Kobiet zorganizowała w hali ZSS „Kopernik” „II Mikołajkowy Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Kobiecych”. Oprócz gospodyń zagrały w nim także Prymulki Słubice, DO GARÓW Sulęcin i MKS Ośno Lubuskie.

Nasz zespół w całym turnieju przegrał tylko jednego seta, ale wygrał wszystkie mecze zajmując I miejsce w turnieju!!! Nasze siatkarki okazały się bezkonkurencyjne w starciu z drużynami z Ośna Lubuskiego i ze Słubic. Najtrudniejszy był mecz z najsilniejszą drużyną z Sulęcina.

WYNIKI:
MKS Ośno Lubuskie - Prymulki Słubice         2:1 (21:25, 25:13, 15:12)
ZSK Witnica - DO GARÓW Sulęcin               2:1 (25:21, 18:25, 15:11)
MKS Ośno Lubuskie – ZSK Witnica               0:2 (24:26, 11:25)
Prymulki Słubice - DO GARÓW Sulęcin         0:2 (12:25, 23:25)
MKS Ośno Lubuskie - DO GARÓW Sulęcin  0:2 (21:25, 18:25)
Prymulki Słubice - ZSK Witnica                     0:2 (15:25, 15:25)

Skład zwycięskiej drużyny:
Martyna Łusiarczyk – 1, Marta Cielecka – 3, Karolina Bocheńska – 4, Joanna Nauman - 6, Weronika Kuderska – 8, Anna Iwasieczko – 9, Milena Krajewska – 10, Emilia Sawczuk – 11, Magda Libertowicz - 12, Monika Suchecka - 13.
Trener: Jan Maćkowiak.

Na zakończenie tego udanego turnieju Zastępca Burmistrza MiG Witnica Paweł Łopatka wręczył drużynom okazałe puchary za udział i zajęte miejsca w turnieju. Wyróżnione statuetkami zostały też najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn.

W trakcie turnieju, między meczami Marta Cielecka losowała dla kibiców upominki.

Po oficjalnej części turnieju zawodniczki zaproszono na poczęstunek. Przygotowano napoje, ciasto i pizzę. Przy kawie rozmawiano o strategii organizacji następnych spotkań i turniejów.