Wystrzelali miejsce tuż za podium

Drużyna Gimnazjum wzięła po raz pierwszy udział w zawodach strzeleckich. I od razu zajęła czwarte miejsce!

6 grudnia na strzelnicy sportowej Organizacji Rejonowej Ligi Obrony Kraju w Gorzowie Wlkp. odbyły się Mikołajkowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych. 40 startujących zawodników zgrupowanych w 8 drużynach gimnazjów z naszego regionu zawzięcie walczyło o miano najlepszych.
W zawodach, liczonych do Ligi Strzeleckiej Gimnazjów (liga rozgrywana jest co miesiąc od września br.), wzięła też udział drużyna Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy. Nasz zespół przygotowywany przez instruktorów witnickiego koła Ligi Obrony Kraju, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jak na pierwszy start to bardzo dobra lokata! W tej klasyfikacji zwyciężyło Gimnazjum nr 16 w Gorzowie – 562 pkt., II miejsce podium zajęło Gimnazjum nr 13 w Gorzowie – 532 pkt., a III miejsce Gimnazjum w Baczynie – 434 pkt.
Indywidualnie, w konkrecji karabin pneumatyczny 20 strzałów I miejsce zajął Mateusz Zaworski (Gim. Baczyna) z wynikiem 144pkt., II miejsce Dawid Pawłowski (Gim. Nr 13 w Gorzowie) – 118pkt., III miejsce Max Ozgun (Gim. Nr 16 w Gorzowie) – 117pkt.  W pistolecie pneumatycznym na I miejscu uplasowała się Zuzanna Dernes (Gim. Nr 7 w Gorzowie)  – 140 pkt., II miejsce Bartosz Kołodziński (Gim. Nr 13 w Gorzowie) – 134 pkt. i na miejscu III Karol Zięcina (Gim. Nr 16 w Gorzowie) – 133 pkt.