Rzemiosło gościnnie na Uroczystej Sesji

Środowisko rzemieślnicze dzięki gościnności Przewodniczącej Rady Miejskiej p. Agnieszki Pundyk oraz Burmistrza Dariusza Jaworskiego miało swoje pięć minut na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Witnicy.

Dzięki temu można było wręczyć wyróżnienia dla zasłużonych rzemieślników i szkoły. Na wniosek Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. Związek Rzemiosła Polskiego przyznał złoty medal im. Jana Kilińskiego dla Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy oraz Honorowe Odznaki Rzemiosła dla Kazimierza Aszyjczyka, Bogdana Poniewierskiego oraz Marii Winkel.

Dekoracji sztandaru szkoły dokonała Bożena Cichocka – Starsza Cechu oraz Wiceprezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gorzowie Wlkp. w asyście Podstarszych Cechu Włodzimierza Antkowiaka, Ryszarda Migdała oraz p. Jadwigi Lipińskiej – dyr. Biura Cechu.

Ponieważ dokonano dekoracji sztandaru Liceum Ogólnokształcącego w Witnicy, należy się parę słów wyjaśnienia. Trzeba cofnąć się do historii jak ewoluowała witnicka szkoła. Na bazie Liceum Ogólnokształcącego po wprowadzeniu klas o profilu zawodowym powstał Zespół Szkół w Witnicy. Po przejęciu tej szkoły przez gminę i połączeniu z witnickim gimnazjum powstaje Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy.

Współpraca z tą szkołą rozpoczęła się, więc jeszcze, jak szkoła była w zarządzie powiatu i posiadała nazwę Zespołu Szkół w Witnicy. Wówczas i teraz szkołę reprezentował sztandar Liceum Ogólnokształcącego w Witnicy, a rzemiosło bardzo sobie ceni tradycje, dla tego też było dla nas zaszczytem móc udekorować ten historyczny sztandar.

Honorowe odznaki osobiście odebrali Kazimierz Aszyjczyk i Bogdan Poniewierski. Z powodu wyjazdu w ceremonii wręczenia odznaczeń nie mogła uczestniczyć Maria Winkel. Odznakę dla Kol. Winkel przekazano obecnej na Sesji synowej Monice Winkel.

Przy tej okazji wręczono również wcześniej przyznany platynowy medal im. Jana Kilińskiego Andrzejowi Radziszewskiemu. Andrzej Radziszewski i Ryszard Migdał otrzymali z okazji 35 lat prowadzenia zakładu rzemieślniczego pamiątkowe tabliczki upamiętniające ten piękny jubileusz.

Z dumą możemy jeszcze poinformować, że nasz rzemieślnik Marek Rackiewicz został wyróżniony prze kapitułę Inwestycja Roku w kategorii lokali usługowo-handlowych za budowę pawilonu, w którym teraz znajduje się Pepco. Brawo!

RyM

 

 

Dodaj komentarz