Darmowe szkolenia z Internetu

Ruszyła nowa, ogólnopolska kampania społeczna organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji skierowana do osób wykluczonych cyfrowo, czyli nie korzystających z komputera i Internetu. Internetowi eksperci wkrótce zawitają do naszego miasta. Akcja skierowana będzie do osób powyżej 50-go roku życia.

Ważnym elementem tej kampanii prowadzonej pod hasłem ‘Niech internetowa moc będzie z Tobą!’ jest cykl darmowych szkoleń, które odbędą się w 10 miejscowościach w Polsce, w których wg badań Millward Brown procent cyfrowego wykluczenia jest jednym z największych w kraju .

W specjalnie zaaranżowanym namiocie – Igloo, eksperci pokażą w jaki sposób Internet pomaga w codziennym życiu, dlaczego cieszy się tak wielką popularnością i jak bardzo zmienia świat, w którym żyjemy. Zainteresowani tematem w przyjaznej atmosferze i we własnym tempie nauczą się korzystać z Internetu.

Na zajęciach będzie można na przykład dowiedzieć się jak bez wychodzenia z domu załatwić ważne sprawy urzędowe oraz przekonać o tym, dlaczego internetowe potwierdzenie np. transakcji bankowej ma tą samą wartość, co dokument wydrukowany na papierze. Zainteresowani nauczą się także porównywać ceny produktów i usług przy użyciu Internetu, oraz dowiedzą jak szybko i sprawnie zamówić produkt z dostawą do domu, a nawet sprawdzić gdzie jest kurier z zamówioną przesyłką.

Darmowe szkolenia to doskonała okazja dla mieszkańców naszego miasta, żeby bezpłatnie nauczyć się obsługi komputera i Internetu. Warto może zatem zapytać się sąsiadów i znajomych, wybrać się razem i zobaczyć na własne oczy, dlaczego cały świat używa tego pomocnego narzędzia jakim jest Internet.

Szkolenie odbędzie się w Kostrzyńskim Centrum Kultury 26.10.2015, Kostrzyn nad Odrą ul. Sikorskiego w godz. 10.00 – 18.00


 

Więcej informacji udzielają:

Wydział Prasowy

MAiC

e-mail: media@mac.gov.pl

telefon: 222455846


 

Fabryka Komunikacji Społecznej

Katarzyna Olk

e-mail: k.olk@marketingspoleczny.pl

Matt Statkiewicz

e-mail: m.statkiewicz@marketingspoleczny.pl

telefon: 226161217, 228236093


 

Dodaj komentarz