Nowy wóz strażacki

Witnicka OSP wzbogaciła się o lekki samochód gaśniczy. Pojazd za 278 tys. zł dostaliśmy dzięki staraniom Burmistrza Dariusza Jaworskiego, który wynegocjował rozszerzenie projektu unijnego na budowę RCR.

Strażacy już używają Forta Transita GLBM. To lekki samochód gaśniczy, wyposażony w agregat wysokociśnieniowy o wydajności 50/150. Dodatkowo na wyposażeniu auta znajdują się cztery kompozytowe aparaty OUO, agregaty proszkowe 2x25kg, pompa szlamowa oraz drabina nasadkową i węże tłoczne oraz ssawne. Kabina pojazdu jest pięcioosobowa (2+3). Wewnątrz kabiny znajdują się cztery radiotelefony przenośne Motorola, oraz cztery latarki led i czujnik wielogazowy.

Samochód pojawił się w witnickiej OSP dzięki Burmistrzowi Dariuszowi Jaworskiemu, który pod koniec grudnia ub. r. wynegocjował z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze rozszerzenie projektu na budowę Regionalnego Centrum Ratownictwa - pierwotnie w projekcie tego samochodu i kwoty na jego zakup nie było. Pojazd kosztował 278 tys. zł i 85% jego wartości pokryje Unia Europejska. Zakup lekkiego specjalistycznego samochodu pożarniczego został bowiem zrealizowany w ramach projektu „Bezpieczne pogranicze – budowa Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy” i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013.''

Dodaj komentarz