Ci wspaniali motocykliści

Motocykliści z Kostrzyńskiej Grupy Motocyklowej Free Riders, do której należą także mieszkańcy naszej gminy, zorganizowali akcję „Wyprawka Szkolna z Free Riders”. Tak, to ci sami motocykliści, którzy bywali już na różnych imprezach organizowanych w naszej gminie. Warto dodać, że była to pierwsza taka akcja w Polsce! Celem akcji było zebranie niezbędnych rzeczy szkolnych, w które powinien być wyposażony uczeń, czyli przybory do pisania i malowania, zeszyty, bloki, plecaki, piórniki i wiele innych przyborów. O informacje o tej akcji poprosiłem witnickiego motocyklistę Krzysztofa Popławskiego. Pan Krzysztof przesłał mi materiały i zasugerował, abym wpierw odwiedził stronę Free Riders na FB. A tam możemy przeczytać i dowiedzieć się niemalże o wszystkim.

I tak nadszedł ten dzień – sobota, 8 sierpnia 2015 r. - finałowy dzień naszej akcji, którą prowadziliśmy od miesiąca. Akcji, która przerosła wszelkie wyobrażenia. Jak widzieliście, dzień w dzień kilka osób włączało się do naszej akcji. Ogółem około 100 osób i firm przyłączyło się do nas i pomogło dzieciaczkom. Bardzo Wam wszystkim dziękuję!!!! Pokazaliście jak macie wielkie serca- mówi Jakub Korżyński – pomysłodawca i organizator akcji.

W piątek wspólnie z żoną Karoliną i naszym pomocnikiem Grzegorzem Kucharskim wszystko to posegregowaliśmy. W dzień finału zapakowaliśmy to wszystko na zabytkowe auto Mirka Grzędy i wspólnie z grupą motocyklowo-quadową ruszyliśmy w trasę odwiedzić „nasze” dzieciaki. Kostrzyn, Sarbinowo, Kamień Wielki i finał w Dąbroszynie.

Przy Kamieniu Wielkim zatrzymam się na dłużej i podziękuję panu Sołtysowi Krzysztofowi Habajowi za gościnę; kiełbaski, napoje i ciasto. W zamian za miłą inicjatywę sołtysa dzieci z wioski mogły skorzystać z przejażdżki naszymi pojazdami.

Później udaliśmy się na Finał do Dąbroszyna, gdzie odbyła się mega impreza do późnych godzin nocnych. Dla dzieci był przygotowany tort, soczki, słodycze a dla największych wielbicieli wielbicieli słodyczy Pani Sylwia Całkowska przez kilka godzin kręciła bez limitu pyszne waty cukrowe. Była to chyba najwspanialsza impreza ostatnich lat, na jakiej byłem. Były łzy wzruszenia, wspaniała atmosfera, genialne towarzystwo, mega ognisko, rewelacyjna muzyka przy której bawiliśmy się do rana.

Był także konkurs, w którym do wygrania były 2 bony na paliwo PKN ORLEN ufundowane przez pana Leszka Syrokę. Zwycięzcami losowania były panie: Ela z Dąbroszyna oraz Marta z Kostrzyna. –opisuje na FB Jakub Korżyński – Prezes Free Riders.

W sumie oprócz mieszkańców Dąbroszyna na imprezie pojawiło około 50 motocyklistów na swych rumakach, niektórzy z partnerkami lub partnerami. Gościli także mieszkańcy sąsiednich i odleglejszych miejscowości. Swą obecnością imprezę zaszczycili także zaproszeni goście: Agnieszka Pundyk - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Witnicy, Piotr Dziekan - radny z Kostrzyna, który przybył wraz z małżonką, Renata Wiącek - organizator Festynu Charytatywnego w Dębnie, Elżbieta Iwańczyk - Ambasador akcji na rzecz chorych na SM, która przybyła wraz z małżonkiem oraz ksiądz Piotr Franek, który przybył do nas na swoim motocyklu!!!!!

W sumie już pomogliśmy i przekazaliśmy wyprawki dla 40 dzieci a to jeszcze nie koniec, ale o tym już niebawem… -przytacza słowa Prezesa i dodaje Krzysztof Popławski: Pomoc dotarła do trzech rodzin, to jest jedenaściorga dzieci z naszej gminy. Pomoc zorganizowana przez motocyklistów znacznie wspomoże te niezamożne rodziny w przygotowaniu swych pociech do pójścia do szkoły.


Swój wpis na FB Jakub Korżyński kończy słowami:

Teraz przyszedł czas na podziękowania.

Jesteście niesamowici!!!!!!!!

Na początek dziękuję Wam wszystkim za to, że pokazaliście swoje dobre serca i dzięki temu ta akcja wyszła tak świetnie a impreza była jedną z lepszych w okolicy!

Składam także WIELKIE podziękowania dla pań z Dąbroszyna: Moniki Pałczyńskiej oraz Anety Grzegorzewskiej za ciężką kilkudniową pracę. Dzięki tym paniom odbyła się ta impreza i wyglądała tak jak wyglądała! I panów: Grzegorza Grzegorzewskiego – za przygotowanie w 35 stopniowym upale placu zabawy, Remika Pałczyńskiego - za przygotowanie drewna na ognisko i za ogólną pomoc.
DĄBROSZYN powinien być mega dumny, że są wśród nich tak wspaniali ludzie jak Aneta, Monika, Grzegorz, Remik. Ludzie zawsze chętni do pomocy!!! Bez zbędnego gadania, formalności - po prostu słowo i działają!!!!!


Dziękuję Firmie Przewozowej pana Mieczysława Paszkiewicza za bezpieczne dowiezienie i odwiezienie dzieci, Dariuszowi Gruźlińskiemu za kilkugodzinne sprawianie atmosfery, w której nie dało się nie śmiać!!

Dziękuję Pani Sylwii Całkowskiej, która przez kilka godzin kręciła cukrowe pychotki.

Dziękuję ekipie ATV QUADY DĘBNO, Redaktorowi Naczelnemu gazety KURIER ZACHODNI panu Jakubowi Pikulikowi i Marlenie Kuś za przepiękne zdjęcia!
Dziękuje WSZYSTKIM GOŚCIOM za przybycie!

 

Grupa motocyklistów z Kostrzyna pokazała swoją działalnością, że oprócz tego, że są zwykłymi użytkownikami dróg, są także wspaniałymi organizatorami imprez. Potrafią łączyć zwykłe życie z przyjemnościami, rozrywką i pomocą innym. Potrafią pomagać materialnie i jednocześnie spełniać marzenia oraz sprawić frajdę dzieciakom przewożąc ich swoimi motocyklami. Grupie Free Riders życzymy szerokiej drogi i realizacji kolejnych wspaniałych pomysłów. Już teraz Grupa zaprasza wszystkich ludzi, którzy lubią się bawić, na kolejną imprezę „Zakończenie Lata”, która odbędzie się już 4 września w Dąbroszynie.

Będzie to pierwszy dancing na świeżym powietrzu przy największym ognisku! Czekać na Was będzie grill, zabawy, konkursy, rewelacyjne nagrody i zespół Fantazja!

Dąbroszyn – plac przy świetlicy, start o godzinie 19.00 …

Zapraszamy!

Free Riders Kostrzyn nad Odrą & Przyjaciele z Dąbroszyna

RyM

Dodaj komentarz