Jubileuszowe Lubuskie Święto Chleba w Bogdańcu

Już po raz dwudziesty zapraszamy Państwa na obchody Lubuskiego Święta Chleba w Bogdańcu.

Święto rzemieślników sztuki cukierniczej i piekarniczej organizowane jest przez gminę Bogdaniec, dzięki temu ma swój niepowtarzalny charakter oraz urok. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. jest współorganizatorem drugiego dnia tego „pysznego” święta.

Od początku imprezy młodzi Czeladnicy uczestniczą aktywnie w Lubuskim Święcie Chleba, rozpoczynając od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Bogdańcu, następnie biorą udział w pochodzie wraz
z przedstawicielami Cechów regionu gorzowskiego. Starszyzna Cechowa chcąc uszanować rangę Święta Chleba, przyodziana jest w oficjalne Togi, dodatkowo celebrując to święto, każdy Cech prezentuje swój Sztandar.

W niedzielę 23 sierpnia 2015 r. w swojej – rzemieślniczej części zaprezentujemy Państwu między innymi:

  • Wyzwolenie czeladników w zawodzie Piekarz i Cukiernik – do tej zaszczytnej funkcji powoływani zostają wybitni adepci, którzy to, są reprezentantami całego uczniowskiego środowiska z branży gastronomicznej.

Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców Gorzowie Wlkp. Stanisław Koleśnik, dokona pasowania uczniów za pomocą szabli, która jest najwyższym odznaczeniem dla zasłużonych osób rzemiosła polskiego.

  • Wyroby cukiernicze oraz piekarskie – rzemieślnicy zgłaszający swój udział w obchodach Święta Chleba, wystawiają swoje wyroby, gdzie każdy z odwiedzających ma możliwość zapoznać się z bogatą ofertą produktów piekarskich i cukierniczych. Każdy ma również szansę na nabycie pysznych wyrobów.

Swój udział, jak co roku już od wielu lat, zadeklarowała Piekarnia Kariny Wojtkowiak i Leszka Wojtkowiaka z Bogdańca.

  • Wystawcy zgłaszają również swoje „flagowe” wyroby do konkursu piekarniczo-cukierniczego. Laureaci otrzymują z rąk Prezesa Izby Puchar dla zdobywcy nagrody głównej w konkursie na „Ozdobne wypieki”.

Nagrodę specjalną w postaci Pucharu Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. za dekorację ołtarza w Kościele Parafialnym w Bogdańcu w ubiegłym roku otrzymała Piekarnia Kariny Wojtkowiak i Leszka Wojtkowiaka z Bogdańca. W tym roku firma ta również będzie dekorować ołtarz.

Lubuskie Święto Chleba swoją obecnością w zaszczycają zaproszeni goście: Delegacja Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Odrą, Delegacja Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, Starszyzna oraz przedstawiciele Cechów z Gorzowa Wlkp., Międzychodu – Drezdenka, Międzyrzecza, Myśliborza, Sulęcina, Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny, a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, posłowie i senatorowie.

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia, tj. 22 i 23 sierpnia 2015 r., Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. zaprasza wszystkich mieszkańców Bogdańca i okolicznych miejscowości oraz gości z innych regionów Polski i Europy na obchody XX Lubuskiego Święta Chleba w Bogdańcu.

Zapraszamy również rzemieślników chcących się pochwalić swoimi wyrobami oraz pragnących rozreklamować swoją firmę do czynnego udziału. Udział wystawców w kiermaszu jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 17 sierpnia 2015 r. za pośrednictwem poczty. Ilość miejsc wystawienniczych jest ograniczona. Decyduje data wpływu zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy.

Karty zgłoszeniowe są dostępne na naszej stronie internetowej: www.irgorzow.pl

Wszystkich informacji i szczegółów uzyskać można w Dziale samorządowo-organizacyjnym u pani Niny Rybak pod tel.: (95) 720 60 77, (95) 720 77 60 lub adresem email: izba@irgorzow.pl, biuro@irgorzow.pl.

Zapraszamy również na strony: http://www.irgorzow.pl/xx-lubuskie-swieto-chleba-w-bogdancu/ oraz

http://www.bogdaniec.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=1&artykul=798&akcja=artykul gdzie możemy zobaczyć jak było rok temu.

N.R., RyM

Dodaj komentarz