Templariada 2015 – Chwarszczany!

Zapraszamy wszystkich miłośników spędzenia wolnego czasu na kolejne wydarzenie i przeniesienie się do epoki Średniowiecza!

Już w piątek 22 maja od godz. 10 przeprowadzimy dla najmłodszych wspaniałe warsztaty i spotkania z żywą historią. Za to w sobotę 23 maja od godziny 11 zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu – odbędzie się pokaz średniowiecznej artylerii, pokaz budowania i strzelania z prawdziwych maszyn oblężniczych, pokaz konny, warsztaty i pokaz fechtunku bronią dawną pod okiem instruktora szermierki, pokaz łucznictwa tradycyjnego, pokaz kuchni średniowiecznej i wiele innych atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Odbędą się również prelekcje tematyczne o zabytkowej kaplicy w Chwarszczanach, zwyczajach średniowiecznych i życiu codziennym. W tegorocznym majowym spotkaniu wezmą udział rycerze z naszego regionu, ale również goście z Niemiec oraz z całej Polski.

 

Nasze wydarzenie o charakterze kulturowym skierowanym jest do mieszkańców regionu, a w szczególności do młodzieży szkolnej. Przybliżymy dorobek epoki Średniowiecza naszego regionu, historii, rzemiosła i zwyczajów dawnych czasów. Ponadto nieodzowną częścią naszych wydarzeń jest tematyka wspólnego spędzania czasu podczas warsztatów, pokazów, aktywności na świeżym powietrzu, zaangażowania młodzieży w warsztaty, zawody i pokazy średniowieczne.

 

Chcielibyśmy zachęcić dzieci do wzięcia udziału m.in. w warsztatach plastycznych, gry na bębnach, grach zespołowych na świeżym powietrzu, warsztatach rzemiosła dawnego. Udział w lekcjach żywej historii urozmaicony będzie prezentacją średniowiecznego obozu z żywymi zwierzętami.

 

Zapraszamy zatem do udziału we wspólnej zabawie, a jednocześnie zapraszamy osoby z naszych okolic, które mogą urozmaicić swoimi warsztatami nasze wydarzenie i zajęcia z dzieci, oraz osoby, które chciałyby się zaprezentować podczas naszego spotkania z żywą historią.

 

Zapraszamy w sobotę od godziny 11.00 Szczegółowy program na facebooku i ulotkach – Templariada 2015.

 

Grupa Odtwórstwa Historycznego

Komandoria Chwarszczany

 


 

Dodaj komentarz