Dice w Bar Kowal! - koncert promujący płytę "Paradice"!

Dice w Bar Kowal! - koncert promujący płytę "Paradice"!

Kiedy: 03.04.2015r. (piątek)
Godzina: 20:00
Wstęp wolny!!!
 
Zagrają:
Abolicja - facebook.com/abolicjaniepolicja

Dice - "Dice muzycznie kwalifikują się do ekstraklasy polskiego ciężkiego rocka." - tak Magazyn Gitarzysta określił ten polski hard rockowy zespół, który na koncie ma już dwie płyty długogrające wydane przez wytwórnię Luna Music Polska. Płyty noszą tytuły "Stara Historia" (2013, Luna Music) oraz "Paradice" (2015, Luna Music). Najnowsza płyta trafiła do sklepów 06.03.2015r., a zespół na początku marca wyruszył w trasę promującą album. Płyty zespołu są do nabycia w m.in. w salonach Empik, Media Markt, Saturn, Merlin.pl, ITUNES oraz na koncertach.
 
Płyta Dice - "Paradice" (2015, Luna Music) to drugi studyjny album zespołu. Znajudje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem "Paradice" zajęła się wytwórnia Luna Music, a od 06.03.2015r. krażek będzie dostępny we wszystkich najlepszych sklepach muzycznych.
 
Tytuł płyty "Paradice" to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego 'paradise' (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu - jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt - oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.
 
Nagrania oraz miks i mastering płyty Dice - "Paradice" trwały od sierpnia do listopada 2014. Materiał został nagrany w Monroe Sound Studio oraz w Studio Analiz. Miksem i masteringiem zajęło się TR Studio. Dice przy nagrwyaniu płyty otrzymało wsparcie ze strony Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
 
Płytę promuje pierwszy singiel „Peccatum Originale" do którego nakręcony został wielowątkowy, fabularny teledysk, gdzie za grę aktorską odpowiada sam zespół! Teledysk został nakręcony przez LuxCam Film. Zapraszamy do obejrzenia klipu: https://m.youtube.com/watch?v=JiOxYqz8Wm4

Dodaj komentarz