Spotkane mikołajkowo-noworoczne

31 stycznia stowarzyszenie „Teraz Młodzi” oddział Kamień Mały oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego zorganizowało Spotkanie mikołajkowo-noworoczne dla dzieci i młodzieży. Była to już nie pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez lokalnych społeczników i miłośników lokalnej tradycji i kultury. Wydarzenie zostało przyjęte z wyjątkową serdecznością, a Święty Mikołaj w tym dniu miał pełne ręce pracy – musiał wręczyć ponad sześćdziesiąt prezentów przybyłym dzieciom.

 

 

 

Stowarzyszenie „Teraz Młodzi” powstało w grudniu 2013 roku. Jego działalność oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej członków. W sołectwie Kamień Mały stowarzyszenie ściśle współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich. Wspólnie są organizowane spotkania mieszkańców na rzecz podtrzymania tradycji w sołectwie. Co roku organizowane są takie wydarzenia jak: spotkanie noworoczne, tłusty czwartek, dzień wiosny . potrawy z ryżu i kasz czy wiosenne kanapki. Ponadto stowarzyszenie wspólnie z Kołem regularnie bierze udział w konkursach organizowanych na terenie gminy Witnica oraz zachęca młodzież do pracy na rzecz wolontariatu. W ostatnim czasie lokalne organizacje z Kamienia Małego uczestniczyły Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności z Gorzowa Wlkp w Witnicy i Kostrzynie nad Odrą. Z zebranych produktów zostały wykonane paczki świąteczne dla mieszkańców gminy Witnica.

Podczas Spotkania mikołajkowo-noworocznego „Teraz Młodzi” i Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało szereg kulinarnych atrakcji i rozrywek dla dzieci. Najmłodsi mogli uczestniczyć w konkursach, a najlepsi otrzymywali dodatkowe prezenty. Specjalnie na to spotkanie Święty Mikołaj opóźnił swój powrót do Skandynawii, dzięki czemu każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. Na stołach nie zabrakło słodkich wypieków i kawy. Rodzice i dzieci mogli spróbować m.in. smażonego ryżu z jabłkami i własnoręcznie wypiekanych ciast. Kolejne spotkanie już za rok.

 

Stowarzyszenie „Teraz Młodzi” Odział Kamień Mały

Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego

Dodaj komentarz