Noc Bibliotek w Dąbroszynie

Noc Bibliotek 2022 w dąbroszyńskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy była kreatywna, słodka, głośna i cicha. I w ogóle sporo się działo.

Wieczór otworzyło spotkanie z panią Izą, którą dzieci miały okazję poznać podczas wakacyjnych zajęć w bibliotece (Klub Młodego Podróżnika). Razem z córką Bianką podróżują i prowadzą bloga „Bianka i jej podróże”. Pani Iza opowiedziała czytelnikom o muzeach innych niż wszystkie, a także pokazała im zdjęcia i rekwizyty przywiezione z tych najciekawszych. Największe zainteresowanie wzbudziły dwa z nich – poświęcone szpiegostwu oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu. Kolejnym etapem spotkania było tworzenie własnych albumów do zdjęć. Było kreatywnie i kolorowo!! „Aktywny Angielski" - to propozycja od Aleksandry Mleczek. Obdarzona talentem wokalnym, niezwykle charyzmatyczna Ola rozruszała dzieci muzyczną lekcją angielskiego.

Tuż przed projekcją filmu mieliśmy czas na słodki poczęstunek. Ładowanie baterii jest bardzo ważne, ponieważ druga część wieczoru dopiero przed nami. Na tegoroczną Noc Bibliotek został wybrany film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica". Został wyświetlony na dużym ekranie. Ostatnią atrakcją wieczoru było losowanie nagród. Wszyscy uczestnicy spotkania wyszli z niespodzianką w ręku. Mógł to być komiks od wydawnictwa Egmont, przybory szkolne i słodycze. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „To się musi powieść". Powiodło się. To był wspaniały czas, za który biblioteka dziękuje wszystkim uczestnikom starszym i młodszym, cudownym paniom prowadzącym zajęcia (Izie oraz Oli) a także pomagającym (Beatce i Kasi).

Do następnej Nocy Bibliotek!

 

 

Anna Czelin-Bujnicka

koordynatorka

Dodaj komentarz