Pomożemy uniknąć 3 podstawowych błędów

Z cyklu " Krótko i na temat" z Mariuszem Kaczorek - współwłaścicielem Nova Nieruchomości i Dyrektor Oddziału Gorzów oraz Michałem Antosiewiczem – agentem Nova Nieruchomości, rozmawia Ryszard Waldun.

 

- Biuro Nova Nieruchomości - Nowa Jakość Sprzedaży, co to oznacza dla klientów?

- Mariusz Kaczorek: Nasz slogan dokładnie odzwierciedla dynamicznie zmieniającą się sytuację w pośrednictwie sprzedaży nieruchomości. Nasi klienci nie korzystają wyłącznie z pośrednictwa, ale przede wszystkim z jakości obsługi każdego zlecenia. Nasze „know how” dopracowujemy z każdym rokiem na wyższy poziom, wprowadzamy nowe trendy, które kreują rynek. Jeśli w najbliższym czasie planujecie sprzedaż nieruchomości, warto odwiedzić nas przy spotkaniu – pomożemy uniknąć 3 podstawowych błędów, które występują już na początku.

- Jak wyglądają plany na przyszłość?

- Mariusz Kaczorek: Przyszłość to przede wszystkim rozwój jakości naszej marki, szkolenie agentów i ich rozwój osobisty i zawodowy. Musimy być przygotowani by zapewnić najwyższą Nową Jakość Sprzedaży. Rok 2023 zapowiada się bardzo ciekawie, aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem kolejnych nowości – ale o tym w kolejnych artykułach. Wrzesień 2023 to też nasz jubileusz – 5-lecie firmy i z tej okazji już od stycznia wyjdziemy do naszych klientów ze specjalną ofertą współpracy.

- Jak oceniacie obecną sytuację na rynku nieruchomości?

- Michał Antosiewicz: Rynek nieruchomości jest częścią rynku jako całości. Spowolnienie gospodarcze, sytuacja związana z wysoką inflacją, wysokimi stopami procentowymi a także działania wojenne tuż za wschodnią granicą nie pozostaje bez wpływu na nasze funkcjonowanie. W obecnej chwili ciężej jest otrzymać kredyt hipoteczny, ciężej także podjąć tak znaczącą i wiążącą na długie lata decyzję jak zakup nieruchomości. W tych trudnych czasach dobry agent na rynku nieruchomości odgrywa nieocenioną rolę również w zakresie doradztwa.

- W Jakim kierunku zmierza rynek?

- Michał Antosiewicz: Sytuacja w mojej ocenie ustabilizuje się. Potrzeby mieszkaniowe Polskich rodzin nie znikną pomimo trudnej sytuacji gospodarczej. Wzrostowy trend na rynku najmu osłabnie w miarę stabilizowania się sytuacji na Ukrainie. Ogólny trend wynajmu mieszkań w miejsce nabywania ich na własność utrzyma się i będziemy jako społeczeństwo dążyć w tym kierunku do społeczeństw zachodnich. Upatruję w tym wzrost sprzedaż mieszkań pod wynajem – gotowców inwestycyjnych. Uwzględniając historyczne okresy koniunktury na rynku nieruchomości rynek ten jawi się jako stabilny i pewny. Inwestycje na rynku nieruchomości zawsze w długiej perspektywie są opłacalne.

 

- Dziękuję za spotkanie i rozmowę.

 

Dodaj komentarz