Konkurs „Rowerowa Stolica Polski” zakończony! Jak poradziły sobie lubuskie miasta?

Czas podsumować „Rowerową Stolicę Polski”! Wśród najaktywniejszych rowerowo miast w kraju znalazły się również te z terenu województwa lubuskiego.

Gorzów Wielkopolski wygrał w klasyfikacji na podstawie liczby ludności – w kategorii od 65 001 do 100 000 mieszkańców. Północna stolica województwa lubuskiego była też jednym z najbardziej aktywnych miast w rywalizacji. Rowerzyści „wykręcili” na jej konto 765 tys. kilometrów. Dla Gorzowa jechało ponad 3300 osób, co daje mu pod tym względem trzecie miejsce w kraju. Tuż za podium z liczbą ponad 2900 uczestników znalazła się Zielona Góra.

Przyznane zostały także wyróżnienia w kategorii indywidualnej. Drugie miejsce w rywalizacji pań zdobyła Bogusława Mogielnicka, która przejechała na rowerze ponad 5900 kilometrów dla Zielonej Góry.

Łącznie w konkursie „Rowerowa Stolica Polski” wzięło udział 56 miast i 48 tys. rowerzystów. Odbyli oni ponad pół miliona treningów i pokonali 8,4 mln kilometrów. Tym razem Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafił do Białej Podlaskiej.