Polecam jazdę rowerem, czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim - mistrzem kolarskim

Rozmawia Ryszard Waldun

 

1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest wiosna i lato, Co pan o tym sądzi?

1. Lech Piasecki - na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór, najlepiej z elementami odblaskowymi i jaskrawym kolorze. Nieodzownym elementem wyposażenia jest kask i oświetlenie.

2.Ryszard Waldun Jakie rejony miasta i powiatu poleciłby Pan do jazdy rowerem?

2. Lech Piasecki w zależności co kto lubi i preferuje, Gorzów położony jest na wzgórzach, trasy można więc dobrać w zależności od przygotowania kondycyjnego. Dobrymi miejscami do odwiedzenia na rowerze są miejskie parki, których w Gorzowie nie brakuje. Ja jednak preferuję trasy poza miastem .Jesienią i zimą, kiedy jeżdżę na MTB, wybieram Kłodawskie lasy, a także w kierunku Bogdańca . wiosną i latem kiedy przesiadam się na rower szosowy lubię pojechać w kierunku Łośna, Lubna, Jastrzębca czy Skwierzyny. Wokół Gorzowa mamy bardzo dużo pięknych i malowniczych terenów i tras.

3. Ryszard Waldun Rozpoczęła się akcja” Kręcimy dla Gorzowa. Jakby Pan zachęcił gorzowian do jazdy rowerem i przy okazji kręcenia głosów dla Gorzowa?

3. Lech Piasecki Sympatycy naszego salonu rowerowego „Mistrzowskie Rowery” już w dużej mierze przystąpili do akcji. Myślę, że będzie nam wszystkim przyjemnie jeśli nasze miasto wygra w tej rywalizacji, a jeśli każdy z gorzowian jeżdżących na rowerze będzie miał swój wkład w ten sukces tym bardziej będzie to przyjemne i budujące.

 

Dziękuję za rozmowę i i kręcimy Razem dla Gorzowa

Dodaj komentarz