Witnica dla Ukrainy

W sobotę 26 lutego w Witnicy i na terenie części sołectw odbyły się pierwsze zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają przed śmiercią, którzy uciekają przed wojną.

W Centrum Integracji Społecznej przy udziale wolontariuszy odbierano żywność, chemię, środki czystości itd., które trafią do rodzin, które znalazły się w naszym regionie.

Dochodzi do nas coraz więcej informacji o kolejnych matkach, żonach, dzieciach przybywających do Gminy Witnica, dlatego szykujemy się do pomocy długofalowej. W poniedziałek, środę i piątek w CIS w godzinach 16:30 – 18:30 prowadzona będzie zbiórka, a we wtorek, czwartek i sobotę planowane jest wydawanie pomocy.
O szczegółach i zakresie potrzebnej pomocy znajdziecie państwo informacje na stronach Witnicy i portalach społecznościowych

Oprócz wsparcia rzeczowego potrzebne są środki finansowe, aby można było w pełni realizować pomoc rodzinom ukraińskim.

To co się dzieje teraz za naszą wschodnią granicą jest tragedią współczesnego świata i społeczeństwa europejskiego. Dzisiaj przegrywa pokojowa egzystencja narodów w naszej części świata z wojenną narracją Putina i państwa rosyjskiego.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo akcję na terenie Witnicy to dokonaj wpłaty na konto Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Dar - nr konta: 81 8355 0009 0025 6713 2000 0002, a w tytule wpłaty: Witnica dla Ukrainy

#WitnicaPomagaUkrainie #ДопомогаУкраїніВітніца

ArtSto

 

Dodaj komentarz