Włoskie arie na pożegnanie lata

Filharmonia Gorzowska oraz Aleksander Kaczuk-Jagielnik zapraszają na ostatni tego lata koncert w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach. Tym razem wieczór wypełnią inspirujące arie antyczne, skomponowane przez włoskich mistrzów. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia i połączony będzie ze zwiedzaniem neorenesansowych wnętrz zamku.

„Italian Arias” to tytuł koncertu, który będzie prawdziwą muzyczną podróżą do Włoch. W jego programie znajdą się arie, skomponowane przez włoskich mistrzów, tworzących Cameratę Florencką od końca XVI w. To oni nadali pierwsze kształty nowemu, najbardziej kunsztownemu gatunkowi muzycznemu – operze.

Wspaniałe kompozycje Scarlattiego, Caldary, czy Vivaldiego. Ostatnie dźwięki L’isola disabitata (Bezludna wyspa) Haydna zamkną barokową estetykę. Uwertura do Le nozze di Figaro (Wesele Figara) w tempie presto wprowadzi w styl klasyczny, pozwoli zakosztować geniuszu Mozarta i przyjrzeć się postaci Figara.

Arie będące w programie „Italian Arias” zostały nagrodzone III miejscem na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyków-Wykonawców „Wykonawcy XXI w.” w Moskwie.

Bilety na koncert dostępne są w kasie Filharmonii Gorzowskiej oraz online na stronie internetowej instytucji. Z uwagi na specyfikę tego miejsca do sprzedaży przygotowano jedynie 40 biletów. Każdy z biletów upoważniać będzie do koncertu oraz zwiedzania zamkowych wnętrz.

 

WYKONAWCY:

Michał Skowronek / pianista

Aleksander Kaczuk-Jagielnik / baryton

 

„Italian Arias”, niedziela 29 sierpnia, godz. 18.00

Zamek Książąt Lubomirskich, ul. Zamkowa 3, Lubniewice

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz