Koło Łowieckie " Dzik" ze Słońska edukuje

Myśliwi z Koła łowieckiego ""Dzik" nie tylko polują, ale również organizują konkursy, aby społeczeństwu przybliżyć czym się zajmują, gdy nie polują. Jak się okazuje dla mieszkańców Regionu lubuskiego robią dużo. Zakończyliśmy konkurs pod hasłem „Leśne Rytmy”, na który wpłynęło 9 wierszy, a najlepsze nagrodziliśmy i wyróżniliśmy- mówi Magdalena Pieczonka rzeczniczka prasowa OPP Koło Łowieckie"Dzik" Słońsk,

1 miejsce Małgorzata Chańczewska

2 miejsce Joanna Dominiczak

3 miejsce Magdalena Tulej

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za udział.

Prezes KŁ Franciszek Jamniuk podkreśla, że od wielu lat nie zapominają o mieszkańcach województwa lubuskiego i oprócz konkursów i akcji charytatywnych włączają się w inne inicjatywy. Przypomnę, że podczas pandemii wirusa wraz z wolontariuszami uszyli maseczki ochronne, które przekazali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentów Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.

Koło jako pierwsze w regionie gorzowskim należało do Organizacji Pożytku Publicznego, a także jest jednym z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa „Pasjonaci”

Obserwując działalność myśliwych z tego Koła, mogę z czystym sumieniem podkreślić, że w swoim środowisku zdecydowanie wyróżniają się.

 

 

 

 

 

Ryszard Waldun lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

 

Dodaj komentarz