Zuzia z Gorzowa potrzebuje naszej pomocy

O dziewczynce, która mieszka w Gorzowie i ma piękne imię Zuzanna opowiedział mi jej wujek Bartek ze Słońska dodając, że Zuzia jest bardzo chora i czy jako dziennikarz mogę o niej napisać artykuł. Skontaktował mnie z mamą dziecka i mimo świąt zarówno ja jak i pani Ewelina wygospodarowaliśmy czas,aby spotkać się i porozmawiać. Przecież druga osoba potrzebuje pomocy, dlaczego tak jak umiem mam nie pomóc. Ale do rzeczy.

Zuzia jest bardzo wesołą dziewczynką,  bardzo towarzyską i gadatliwą.  Zuzia ma zespół Williamsa ta choroba charakteryzuje się z dysmorfią twarzy tzw. Elfia twarz . Mówi się o tych dzieciach "dzieci Elfy". Tym dzieciom towarzyszą wady serca , opóźnienie w rozwoju,  wady uzębienia.  Zuzia od urodzenia ma wady serca ,póki co nie operacyjne. Ma niedoczynność tarczycy i od niedawna zaparcia które też są powszechne u dzieci z tą wadą. Bardzo ważne w tej chorobie jest kontrolować gospodarkę wapniowo-fosforanową dlatego Zuzia nie dostaje witaminy D3 i musimy ją chronić przed promieniami słonecznymi, lecz także musimy ograniczać wapń ,aby Zuzi nie powstały zwapnienia m.in. nerkowe.

Leczenie dziecka jest kosztowne dlatego matka prosi wszystkich,aby otworzyli serca i portfele i przekazali swój 1 procent na numer KRS 0000296776 cel: Szymańska Zuzanna

 

Ryszard Waldun

lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

zdjęcia. arch rodziny

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz