Koronawirus ominął rezerwistów

Szczęśliwie wszyscy członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła im. płk Czesława Chmielewskiego stawili się na zbiórce 16.08.2020 r. wraz z rodzinami w Białczyku. Przepisy sanitarne traktowano poważnie, więc mieliśmy maseczki ochronne i tak przygotowani rozpoczęliśmy. Hymn Państwowy grano, ale też i śpiewano. Honorowym gościem na imprezie był Przewodniczący Rady Miasta Witnica Pan Artur Stojanowski.

Po powitaniach członków, gości, uczciliśmy chwilą ciszy tego, który odszedł na Wieczną Wartę – st. chor. sztab. Leszka Nikołajewicza.

Sekretarz Koła mł. chor. rez. Mariusz Lotyczewski odczytał życzenia od Prezesa Zarządu Województwa Lubuskiego Pana gen. bryg. Aleksandra Bortnowskiego. A potem wręczyliśmy medale: srebrny Krzyż ZŻWP otrzymali: Zofia Lotyczewska, Piotr Sobiecki, srebrny medal za Wybitne Zasługi dla ZZWP otrzymał Robert Gajewski. Medal Okolicznościowy gen. Andersa otrzymał Ryszard Mazurek, medal gen. Kopańskiego przypadł Kol. Kseni Lotyczewskiej, medal Zwycięstwa nad faszyzmem otrzymał Tomasz Wielkopolan. Medal Pamiątkowy ZŻWP przyznano Marianowi Rutkowskiemu. Jako ostatni z wyróżnionych - Złoty Medal za Wybitne Zasługi dla ZŻWP otrzymał sekretarz Koła Mariusz Lotyczewski. Radość, gratulacje, zdjęcia i kolejny punkt programu.

Turniej Obronny – strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem i piłeczką (przez Panie i młodzież) do transzei na 25m oraz rzut lotką na 4 m do tarczy. I dużo i mało konkurencji, ale 4 godz. nam to zajęło.

Rywalizacja w każdej dyscyplinie była zacięta, bo można było zdobyć nagrody w każdej konkurencji, a jak też w Trójboju. Ale był też gwóźdź programu – nagroda za trafienie tarczy największą ilość razy w ,,10”.

Komisja liczyła, podsumowywała, sprawdzała i orzekła, że w konkurencji strzelanie zwycięstwa odnieśli: I miejsce Tomasz Szybczyński, II miejsce Aleksy Jęchorek, III miejsce Marcelina Stanek. W konkurencji rzut granatem

I miejsce Jarosław Włochna, II miejsce Tomasz Wielkopolan, III miejsce Dawid Gajewski. W konkurencji rzut piłeczką jak granatem, zwyciężyli: I miejsce Roksana Gajewska, II miejsce Marcelina Stanek, III miejsce Wiesław Synejko. Konkurencja rzut lotką do tarczy na odległość 4 m przypadła zwycięzcom: I miejsce Stanisław Stanek, II miejsce Roksana Gajewska, III miejsce Izabela Wawrzyniak. Za trafienie tarczy w ,,10” najwięcej razy, zwyciężył Kol. Tomasz Szybczyński. W tych konkurencjach za I miejsce wręczano puchar, a za II i III miejsce medale. Za cały Turniej przyznano puchary ufundowane przez rodzinę Magdalena, Tomasz, Jakub Wielkopolan, Kolegom: I miej. Jarosław Włochna, II miej. Tomasz Szybczyński, III miej. Tomasz Wielkopolan. W tym roku sponsorami pucharów byli ponadto: Zofia Lotyczewska, Jerzy Chmielewski, Wiesław Głowacki, Robert Gajewski. Fundatorzy osobiście wręczali puchary zwycięzcom. Natomiast puchar za zwycięstwo w zdobyciu ,,10” wręczał Przewodniczący Rady Miasta Pan Artur Stojanowski. Duże zainteresowanie turnieju zaobserwowano u ,,naszych” dzieci, ale to dobrze świadczy o nas ,,starych”. Rośnie strzeleckie pokolenie. Zmęczeni, ale zadowoleni zabraliśmy się za smakowanie ciast, upieczonych przez żony członków Koła. Kawa, herbata, woda mineralna miały powodzenie. Ale już nasz Kol. członek Koła Marian Rutkowski, woła na gorący bigos, szaszłyki, kiełbasę z rusztu, no i pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Wszystko smacznie pachnie po okolicy, więc jemy nasz obiad, bo to już 4 godziny zabawy. Muszę wyjaśnić, że środki finansowe, na imprezę ,,Święto Wojska Polskiego” pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Witnica, w ramach ,,Dotacji” dla org. pożytku publicznego. Smakujemy produkty, które w tym roku serwuje Marian. Rozmawiamy ze znajomymi, rodziną, kolegami, snujemy plany na najbliższy termin, a muzyka gra i jest wesoło, podnośnie i miło. Tak ma być, bo to impreza integracyjna.

Planujemy być 1 września na Rondzie im. płk Czesława Chmielewskiego z kwiatami, tak jak byliśmy 15 sierpnia. Planujemy już kolejne spotkanie, Święto Koła 12 grudnia 2020 r. Mamy przygotowany Plan Obchodów, wręczymy Medale 5-lecie Koła członkom z imieniem, nazwiskiem, stopniem, wyrytym na krążku. Coś innego, ale też ciekawego. No i tort, oraz opłatek do wigilijnej kolacji. Chcielibyśmy ten trudny Rok zakończyć w zdrowiu, szczęściu, z Rodziną. Życzymy tego sobie i Państwu – czytającym ten reportaż.

Jeżeli macie pytania dzwońcie na nr: 603-598-138, przyjmujemy do Koła ZŻWP byłych żołnierzy, ale mamy też Klub Sympatyka ZŻWP, dla tych, co nie byli w wojsku. Wstąp do nas.

 

 

 

Opracował

Sekretarz Koła ZŻWP

mł. chor. rez. Mariusz Lotyczewski

tel. 603 598 138

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz