Hania i Jakub nagrodzeni na uniwersytecie

Hanna Mazurak i Jakub Strelau ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie zdobyli wyróżnienia i tytuł laureatów Lubuskiego Konkursu Literackiego. Jego organizatorem jest Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Tematem tegorocznej edycji konkursu na najciekawsze opowiadanie fantastyczne były „Tajemnice Lubuskich Lasów”. Dąbroszyńską szkołę reprezentowało na nim troje uczniów – podopiecznych polonistki Marii Skrzypczak-Wróblewskiej. Dwoje z nich odebrało na Uniwersytecie Zielonogórskim dyplomy laureatów.

Hanna Mazurak jest autorką „Zagubionej w środku lasu”. Utwór opowiada o spotkaniu tajemniczej kobiety i jej latających przyjaciół z rodziny Łędziwiatrów, którym przewodzi sympatyczny Notuch. Wszyscy oni wchodzą w sojusz z czarodziejem Czukiem, aby stoczyć walkę ze złowrogim Puszczoszczękiem.

Jakub Strelau napisał opowiadanie „Magiczny żołądź- tajemnice Puszczy Gorzowskiej”. Jest to historia przyjaźni żaby Rechotka, syna króla jeziora i księżniczki Celiny, córki królowej lasu. Ich dzieje to puszczańska wersja Romea i Julii. Jest w niej rodowa waśń, miłość, nienawiść, magia i tajemnica sprzed lat...

Na uroczystości rozdania nagród młodzi pisarze otrzymali egzemplarze pokonkursowego wydawnictwa. Był to zbiór opowiadań „Tajemnice lubuskich lasów”, w którym zostały umieszczone ich dzieła.

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz