Mamy trampoliny!

Trampoliny przy fontannie już działają! Oblegają je przede wszystkim przedszkolaki. – Na budowę trampolin pozyskaliśmy pieniądze w formie grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

Kilka dni temu firma 1Move zamontowała trzy trampoliny zewnętrzne na trawniku przy fontannie w centrum Witnicy. To efekt wygranej naszej gminy w konkursie dobrosąsiedzkim ,,WzMOCnij swoje otoczenie”. W konkursie mogły startować gminy, które zgłosiły ciekawe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Zgłosiło się 236 gmin. Organizatorzy konkursu z 285 złożonych wniosków wybrali 88 projektów z 76 gmin z całej Polski, w tym projekt Witnicy! Burmistrz Dariusz Jaworski zaproponował wybudowanie mini – parku trampolin na skwerze przy fontannie. Pomysł spodobał się organizatorom konkursu i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. przyznały Gminie 20 tys. zł grantu.

W pierwszym etapie na skwerze zamontowano trzy trampoliny zewnętrzne. Są one wbudowane w ziemię i można z nich korzystać cały rok. Spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i mają niezbędne atesty. Gmina wybrała ofertę firmy 1 Move, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Docelowo na skwerze powstanie mini-park trampolin. Wniosek o kolejną trampolinę złożono do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, a w kolejnych edycjach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Gmina będzie się ubiegać o granty na montaż następnych urządzeń.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz