12 zwycięzców z województwa lubuskiego

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”!
W województwie lubuskim, dzięki wsparciu
Tesco i Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 12 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

Wy decydujecie, my pomagamy!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie, podczas którego klienci sklepów Tesco zadecydowali o wysokości grantu.

Każda edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przynosi nowe emocje. To niesamowite jak różnorodne pomysły są zgłaszane – z roku na rok wnioskodawcy coraz bardziej zaskakują nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Lokalne społeczności doskonale wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb. Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw w województwie lubuskim! – mówi Marek Cywiński z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. – Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich
w nadchodzącej siódmej edycji –
dodaje.

W VI edycji programu klienci sklepów Tesco w województwie lubuskim oddali łącznie 161260 głosów na projekty społeczne.

Laureaci VI edycji programu „Decydujesz, Pomagamy” w województwie lubuskim:

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty:

• Stowarzyszenie "Active 4 Animals" - "Odkurzmy Burka i Kocurka"

• Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Pomóż nie będę sam" - "Ogródek integracyjny" przy Ośrodku Oparcia Społecznego w Nowej Soli, ul. Wojska Polskiego 30 B

• stowarzyszenie Dlaczego nie - Zdrowy Tydzień (propagowanie wśród najmłodszych treści profilaktycznych, zdrowego stylu życia i aktywnych form kultury fizycznej i spędzania wolnego czasu)

• Koło Gospodyń Wiejskich w Jabłonowie - Estetycznie - ekologicznie :) Otoczenie świadczy o nas !!

 

Wsparcie w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom:

• Fundacja Ja - Joy Aim - Barlinecki - Dzień Zdrowia

• Miejskie Przedszkole nr 34 "Rozśpiewane Przedszkole" - Przedszkolaki na rowery!

• Fundacja"Pomoc i Nadzieja" - "Sportowa zabawa dla zdrowia"

• Stowarzyszenie Żar Serca - POMAGANIE PRZEZ CZYTANIE Wydanie 3 części bajek charytatywnych o jaszczurce Cziczi Ewy Kołodziejczyk, z których całkowity zysk przeznaczony jest na leczenie, rehabilitację i edukację dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy:

• Stowarzyszenie Szkoła odNowa w Brwicach - "Ratujemy, bo potrafimy"

• Stowarzyszenie "ZA BOREM" - Magiczne podróże do krainy Oze.

• Stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy - Edukacja muzyczna dla uczniów szkół podstawowych i średnich na terenie Międzyrzecza

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Miejski w Żarach - "Gimnastyka mózgu" z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

 

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Aktywne działania lokalne

Od 2016 roku odbyło się sześć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. Tym samym w każdym z mikroregionów przyznawane są granty
wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 złotych.

Program „Decydujesz, pomagamy” realizowany jest w ramach działań społecznej odpowiedzialności Tesco. Więcej informacji o strategii CSR - owej sieci handlowej Tesco można znaleźć w raporcie przygotowanym na rok 2018/19.

Joanna Żołnierska

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz